יום שלישי, 5 באפריל 2016

האם ישנה בעיה בהנקה אחרי שעובדים ניתוח הגדלת חזה?

נשים רבות בוחרות לפנות אל מנתח פלסטי, וזאת על מנת לעבור תהליך של הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון. אולם אותן נשים, שלעתים קרובות הן נשים צעירות, שואלות את עצמן האם ניתוחים פלסטיים כגון אלו, לא עלולים לפגוע להם בעתיד בהנקה? נתחיל בתשובה הברורה - ככלל ניתוח הגדלת חזה לא אמור לפגוע כלל בהנקה (וזאת בשונה מניתוחי הקטנת חזה, שבהחלט עלולים לפגוע בהנקה). כעת, כשהתשובה ניתנה, נבין גם מדוע הניתוח אכן לא פוגע כלל בהנקה.

אין לכן שום סיבה לדאוג

      המיקום של הניתוח - נתחיל בכל שכאשר אתן פונות למרכז של ניתוחים פלסטיים, אזי כל מנתח פלסטי יכול אולי לבצע את הניתוח של הגדלת החזה בצורה שונה. אולם, לא משנה מהי השיטה שבה הוא יבחר - לעולם השתל לא אמור להיות במגע עם צינוריות החלב, וגם החתך לא אמור להיות כלל באזור. לרוב החתך יהיה באזור הקפל שמתחת לשד, ולעתים הוא באזור העטרה. כך או כך, אלו לא האזורים שבהם צינוריות החלב נמצאות ואין שום סיבה לדאגה.
      והסיליקון לא נוזל? - מעבר לכך שהשתלים עצמם לא נמצאים במגע ישיר עם צינוריות החלב, יש עוד סיבה להיות רגועים. יש נשים שלעתים חוששות שמא אחרי ניתוח הגדלת חזה, הסיליקון עלול לצאת החוצה מהשתל ולהתערבב בחלב ולהשפיע על ההנקה. אין לכך שום סימוכין של ממש, כל עוד אתן פונות כמובן אל מנתח פלסטי אמין ומוכר. מנתח פלסטי כזה יבצע הגדלת חזה אך ורק עם שתלים מאושרים לשימוש, שעומדים בתקנים המחמירים ביותר שיש. הדבר בעצם מבטיח שגם אחרי זמן רב, השתלים לא ייפתחו, והסיליקון לא יתערבב.
 ניתוח הגדלת חזה

ואם אני מרגישה לחץ בחזה, יש סיבה לחשוש?


ממש לא. קודם כל, לחץ בחזה בעת ההנקה הוא עניין טבעי גם לנשים שלא עברו ניתוח הגדלת חזה. אולם מי שכן עברו ניתוח עלולות לחוש בלחץ מוגבר בגלל השתל. הלחץ הוא פשוט בגלל גודש החלב בשד, ואין כאן שום סכנה או בעיה. אחרי הנקה או שאיבה הלחץ ירד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה